احتمال نامزدی این عضو دولت ترامپ برای ریاست جمهوری آمریکا
سرویس بین الملل - طبق گزارش‌ها، نیکی هیلی قرار است کاندیداتوری خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا را در تاریخ ۱۵ فوریه اعلام کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از همشهری - پایگاه خبری هیل نوشت: چندین خبرنامه گزارش کردند که نیکی هیلی سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل و فرماندار سابق ایالت کارولینای جنوبی ۱۵ فوریه ۲۰۲۳ کاندیداتوری خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ اعلام می کند و به این ترتیب وی نخستین رقیب رسمی دونالد ترامپ در این کارزار خواهد بود.

هیلی با اینکه در ۲۰۲۱ گفته بود اگر ترامپ بار دیگر برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ کاندید شود، در این انتخابات شرکت نمی کند، اما به این نکته اشاره کرد که شاید برای سمت ریاست جمهوری ایالات متحده خودش را کاندید کند.

وی در مصاحبه ای با شبکه خبری فاکس نیوز که اوایل ژانویه انجام داد، گفته بود که برای بیرون راندن جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از کاخ سفید کاندید می شود و اگر انتخاب شود، نسل جدیدی از رهبران را وارد واشنگتن دی.سی می کند.

هیلی یکی از چندین مقام دولت ترامپ است که شاید وارد رقابت انتخاباتی شود و دیگر افراد دولت سابق ترامپ، شامل مایک پامپئو، وزیر امور خارجه سابق و مایک پنس، معاون سابق ترامپ می شوند.

منبع: ایسنا

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب