سرویس ناب پلاس - رابطه نامشروع یکی از جرایم منافی عفت است که حتی برای شروع به تعقیب و رسیدگی به آن در محاکم کیفری نیاز به شکایت شاکی خصوصی ندارد چرا که رابطه نامشروع باعث از بین رفتن نظم عمومی و عفت عمومی می‌شود. ...
مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار چیست ؟!   -  هشدار به وسوسه های شیطانی

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا - رابطه نامشروع زن شوهردار امروزه یکی از موضوعات مبتلابه و فراگیر در زمینه حقوق خانواده است. معمولاً هم منجر به از هم پاشیدگی و فروپاشی خانواده ها می شود.

منظور از رابطه نامشروع زن شوهردار چگونه است؟

همانطور که می دانیم رابطه نامشروع در مقابل رابطه مشروع قرار می گیرد. یعنی اگر زن و مردی باشند که به سن بلوغ رسیده اند و از طریق قانونی و شرعی یعنی انجام صیغه عقد رابطه برقرار کنند آن رابطه مشروع است. اگر این شرایط رعایت نشد یعنی بین دو زن و مردی که به سن بلوغ رسیده اند بدون جهت شرعی و قانونی و بدون وجود صیغه عقد رابطه ای شکل گرفت دیگر مشروع نیست و نا مشروع تلقی می شود.

بنابراین رابطه نامشروع رابطه ای است که از حدود متعارف خود خارج شده است که مصادیقی مثل بوسیدن بغل کردن را شامل می شود.

منظور از رابطه نامشروع زن شوهردار نیز رابطه ای است که در آن زنی که شوهر دارد با مردی به غیر از شوهر خود که هیچ گونه نسبت قانونی و شرعی بین آن ها برقرار نیست، رابطه هایی چه به صورت بغل کردن، بوسیدن و چه خود زنا برقرار می کند. در این رابطه چند حالت را می توان متصور شد : رابطه نامشروع دون زنا و رابطه نامشروع زنا که در ادامه به بررسی هر کدام از این موارد واحکام مربوط به آن می پردازیم.

رابطه نامشروع دون زنا

منظور از رابطه نامشروع دون زنا این است که بین زن و مرد نامحرم رابطه ای صورت بگیرد بدون اینکه الزاما زنا باشد.

مثلا اینکه زن و مردی در زیر یک روانداز یا ملحفه باشند یا زن و مردی در حال انجام اعمالی مثل بغل کردن، بوسیدن باشند یا حتی رابطه نامشروع از طریق پیامک را هم می شود مصداق رابطه نامشروع دون زنا قرار داد.

مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار در صورتی که رابطه دون زنا از قبیل بغل کردن، بوسیدن از روی هوس اثبات شود به ۳۱ تا ۷۴ ضربه تا نهایتا ۹۹ ضربه شلاق محکوم می شود.

علاوه بر این شوهر زن می تواند طلاق به دلیل رابطه نامشروع را نیز از دادگاه بخواهد. آقایان باید دقت کنند که  از روی شک، توهم، خیال پردازی و حساسیت های بیش از حد این اتهام را نسبت به همسر خود وارد نکنند چون درصورتی که نتوانند ادعای خود را در دادگاه ثابت کنند، زن می تواند طبق قانون ادعای حیثیت کند.

همچنین این موضوع که فردی به دیگری نسبت زنا یا لواط دهد طبق قانون می تواند مصداق جرم قذف نیز واقع شود و درصورتی که ادعای کسی که قذف کرده ثابت نشود برای وی مجازات در پی خواهد داشت.

البته باید توجه داشت که صرف در خلوت بودن با نامحرم در قانون جرم نیست حال چه در منزل باشد یا وسیله نقلیه یا هر جای دیگر.

رابطه نامشروع زنا

مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار در صورتی که رابطه جنسی برقرار کرده باشد و همچنین رابطه از نوع زنا در دادگاه اثبات شود رَجم (اعدام) خواهد بود.

آثار رابطه نامشروع زن شوهردار

پس از اینکه رابطه نامشروع زن شوهردار ثابت شود، آثاری را به دنبال خواهد داشت ازجمله اینکه مرد می تواند در مورد ادامه زندگی تصمیم بگیرد و حتی می تواند به دادگاه مراجعه و برای طلاق دادن زن دادخواست ارائه کند.

همچنین درصورتی که در ابتدای ازدواج مرد حق وکالت در طلاق را به زن داده باشد با اثبات رابطه نامشروع این حق وکالت از او گرفته می شود.

اثر دیگر آن این است که درصورتی که مرد به زن خود اتهام رابطه نامشروع بزند و این رابطه در دادگاه اثبات نشود زن می تواند علیه او اعاده حیثیت کند.

اثبات رابطه نامشروع زن چه اینکه به آن اقرار کند یا حکم قطعی در این خصوص صادر شود ارتباطی به مهریه ندارد و مهریه را از گردن مرد ساقط نمی کند. بنابراین زن می تواند تمام مهریه  را از شوهر مطالبه کند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

m ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۹
همانطور که در شرایط گرانیها و اوضاع بد اقتصادی بر دزدها سخت نمیگیرند، بر زنهای شوهر دار که از فقر به تن فروشی روی می اورند نباید سخت گرفت. گناه این فساد بر گردن مسئولین است که موجب فقر و بیکار ی و ترس جوانان از ازدواج شده اند.

آخرین اخبار سرویس ناب پلاس