مرد شیاد با شگردی خاص میلیونی به جیب زد  -  پلیس کرمان فاش کرد

مرد شیاد با شگردی خاص میلیونی به جیب زد - پلیس کرمان فاش کرد

۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - کلاهبردار ۸۵۰ میلیونی در دام پلیس کرمان گرفتار شد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا - رئیس پلیس فتا ی استان کرمان از شناسایی فردی که با راه اندازی یک سایت فروش تجهیزات پزشکی اقدام به کلاهبرداری میلیونی کرده بود، خبر داد.

سرهنگ محمد رضا رضایی گفت: در پی مراجعه فردی به عنوان مسئول خرید و حسابدار یک داروخانه به این پلیس که مدعی شد اخیراً جهت خرید تجهیزات پزشکی به سایتی دارای مجوز از سازمان غذا و دارو مراجعه و پس از هماهنگی با فروشنده و پرداخت بیعانه، فروشنده از ارسال کالا خودداری کرده و پاسخگوی تماس های وی نیست.

او ادامه داد: شاکی به صرف اظهارات فروشنده و دیدن تصویر اوراق هویتی ارسالی از طرف وی، اعتماد کرده و در چند مرحله مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال به حساب های معرفی شده توسط فروشنده واریز می کند.

این مقام انتظامی بیان داشت: با پی جویی تخصصی کارشناسان پلیس فتا استان مشخص گردید متهم برای اینکه ردی از خود به جای نگذارد از حساب های واسط و بنام اشخاص مختلفی برای دریافت وجه استفاده کرده است.

رئیس پلیس فتا کرمان گفت: با توجه به اقدام به موقع کارشناسان پلیس در پی جویی تخصصی سایبری، متهم که ساکن یکی از استان های شمال غربی کشور بود شناسایی و پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

سرهنگ رضایی در پایان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: تا زمان اطمینان خاطر از احراز هویت واقعی فروشنده و صحت ادعای وی، خریدی انجام نداده و در هنگام خرید های اینترنتی، قبل از رویت و دریافت کالا یا خدمات مورد توافق، از پرداخت هرگونه وجهی در قالب بیعانه یا پیش پرداخت خودداری کنند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب