پاسخ روسیه به صحبت های دبیرکل ناتو: شهروندان اتحادیه اروپا و ائتلاف ناتو را کاملا ابله در نظر می گیرید؟
سرویس بین الملل - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت، ائتلاف ناتو کاملا در جنگ اوکراین درگیر است و کشورهای عضو این ائتلاف باید بفهمند که ادعای رهبران این بلوک بر ضد این واقعیت، یک فریب است.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - پایگاه راشاتودی، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در یک نشست خبری به صحبتهایی که اخیرا ینس استولتنبرگ، دبیر کل ائتلاف ناتو در گفتگو با یک رسانه آلمانی که در آن بر ادعایش در زمینه عدم مداخله در اوکراین تاکید داشت، استناد کرد.

زاخارووا خاطرنشان کرد: "آیا شما شهروندان اتحادیه اروپا و ائتلاف ناتو را کاملا ابله در نظر می گیرید؟ آیا شما اعتقاد دارید وقتی تانک های نیازمند نگهداری ارسال می کنید هنوز یک طرف این جنگ به حساب نمی آیید؟ پس شما چه کسی هستید؟ توضیح دهید. عباراتی جدید اختراع کنید تا خودتان را شناسایی کنید!"

زاخارووا تاکید کرد: شهروندان ناتو باید بدانند، بلوک آنها کاملا در تقابل با کشور ما درگیر است و این درگیری رو به تشدید است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ادامه داد، استولتنبرگ و کسان دیگری که شرکت غرب در این جنگ را انکار می کنند مغایر با آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان که اخیرا درباره در جنگ بودن اتحادیه اروپا با روسیه صحبت کرد، حرف زده اند.

او اضافه کرد، رئیس سیاست خارجی دولت برلین با این صحبتهایش "خط بطلان" بر همه تضمین هایی که رئیس ناتو بر خلاف حرفهای او مطرح کرده بود، کشید.

این در حالی است که صحبتهای بربوک با واکنش منفی دیگر اعضای اتحادیه اروپا که روایت رسمی آلمان را رد کردند، مواجه شد. زوران میلانوویچ، رئیس جمهور کرواسی بیان کرد، از این که کشورش با روسیه در جنگ است مطمئن نبوده و بر خلاف زمان جنگ جهانی دوم "این بار برای برلین آرزوی موفقیت می کند".

زاخارووا، استولتنبرگ را متهم کرد به اینکه "سال ها به مردم اوکراین دروغ گفت" تا به دشمنی با روسیه دامن بزند. وی با اشاره به توافقات موسوم به مینسک مربوط به سالهای ۲۰۱۴-۲۰۱۵ که قرار بود درگیری در منطقه دونباس را حل کند، افزود، رهبران غربی نیز هنگام مذاکره بر سر توافقنامه های مینسک دروغ گفتند.

این توافقات در ضمن میانجی گری آنگلا مرکل، صدراعظم وقت آلمان و فرانسوا اولاند، رئیس جمهور سابق فرانسه، که با پترو پوروشنکو، رئیس جمهور وقت اوکراین و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، اعلامیه حمایت خود را امضا کردند، منعقد شدند. پوروشنکو، مرکل و اولاند سال گذشته میلادی اذعان کردند که در واقع هدف آن فرآیند خرید زمان برای اوکراین با هدف تقویت ارتشش بوده است.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب