امیلیانو بهترین دروازه بان سال شد  -  جایزه پوشکاش برای یک معلول
سرویس بین الملل - پس از این که ۲ سال مراسم بهترین‌های فیفا به صورت مجازی برگزار شد، امسال فدراسیون جهانی فوتبال تصمیم گرفت این مراسم را در پاریس برگزار کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از همشهری - مراسم از ساعت ۲۳:۳۰ با صحبت های جانی اینفانتینو رئیس فیفا آغاز شد و او از پله اسطوره فوتبال برزیل که چندی پیش درگذشت، یاد کرد. در ادامه رونالدو نازاریو روی صحنه آمد و جایزه ویژه فیفا را به یادگار به همسر پله فقید تقدیم کرد.

اولین جایزه ای که تقدیم شد، جایزه بهترین دروازه بان زنان بود که به مری ارپس سنگربان تیم ملی انگلیس و منچستریونایتد رسید. رقبای او در این راه آن کاترین برگر گلر آلمانی چلسی و کریستین اندلر گلر شیلیایی لیون بودند.

جایزه بعدی به بهترین دروازه بان مرد سال اهدا شد. در رقابت با یاسین بونو سنگربان مراکشی سویا و تیبو کورتوا سنگربان بلژیکی رئال مادرید، امیلیانو مارتینس سنگربان آرژانتینی استون ویلا به این جایزه دست پیدا کرد.

در بخش بعدی جایزه پوشکاش برای بهترین گل سال توسط الساندرو دل پیرو اهدا شد به مارچین اولسکی لهستانی بازیکنی که در فوتبال معلولان این گل را در دیدار وارتا پوزنان و استال برای وارتا به ثمر رساند.

منبع: خبر ورزشی

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب